Leczenie nadpotliwości jest teraz bardzo skuteczne.
Jeżeli nadpotliwość stanowi dla Państwa problem, jest kłopotliwym elementem codziennej rzeczywistości, rekomendujemy pozbycie się tego problemu przy pomocy toksyny botulinowej.
Zastosowana w trakcie zabiegu toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która łączy się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Proces ten blokuje uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Polega on na punktowym wstrzykiwaniu małych ilości toksyny, bezpośrednio do miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy, twarz, głowa). W celu zapewnienia pełnego komfortu, przed zabiegiem lekarz może wykonać miejscowe znieczulenie.
Efekty zabiegu: Zastosowanie botoxu, w leczeniu nadpotliwości przynosi efekty w postaci ustąpienia objawów wydzielania nadmiernej ilości potu już po 3-5 dniach po zabiegu.
Wskazania do zabiegu: Nadpotliwość ma często podłoże emocjonalne, ale jej przyczyną mogą być także choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby nerek.Dlatego przed wybraniem metody leczenie nadpotliwości warto sprawdzić cukier oraz poziom hormonów.Nadpotliwość najczęściej ma charakter miejscowy i dotyczy okolicy pach, stóp, głowy, czy dłoni, rzadziej dotyczy całego ciała.Jest to przykra przypadłość, która może powodować wiele nieprzyjemnych sytuacji w życiu zawodowym lub towarzyskim. Należy jednak podkreślić, że nie jest prawdą jakoby nadmierna potliwość wiązała się z przykrym zapachem ciała.Zapach kojarzony często z nadmiernym poceniem się, w rzeczywistości jest następstwem działania bakterii kolonizujących miejsca, w których długo utrzymuje się pot.
Zalecana częstotliwość: Zastosowanie botoxu czyli toksyny botulinowej typu A pozwala na eliminację przykrych dolegliwości związanych z nadmiernym poceniem na okres minimum pół roku. Zwykle, w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby efekt utrzymuję się do roku. Bezpośrednio po zakończeniu procedury można wrócić do codziennych zajęć. W większości przypadków zabieg powoduje minimalny dyskomfort, osoby szczególnie wrażliwe mogą być znieczulone.