Zaznacz stronę

logo-key-300x71

Osocze bogatopłytkowe PRP

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa nazywana również I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin), podobnie jak osocze bogatopłytkowe, jest pozyskiwana z krwi pacjenta. Zabieg z jej użyciem jest nowoczesny i ma pozytywne działanie na ludzki organizm. Dlatego też fibryna bogatopłytkowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Jest to zabieg przeznaczony praktycznie dla każdego, bez względu na wiek oraz płeć. Ponadto ze względu na naturalne pochodzenie jest w pełni bezpieczny i nie powoduje szkodliwych skutków ubocznych.

Działanie fibryny bogatopłytkowej

Fibryna bogatopłytkowa jest białkiem i składnikiem osocza krwi, które działa stymulująco na skórę oraz narządy. Po wprowadzeniu fibryny bogatopłytkowej przy pomocy igły i strzykawki do wnętrza skóry, zaczyna ona działać regenerująco na tkanki oraz wpływa na tworzenie się nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek. Ponadto fibryna bogatopłytkowa wykazuje działanie przyspieszające gojenie ran oraz uszkodzonych tkanek, a nawet redukuje dolegliwości bólowe. Wpływa również na stymulację produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy jędrności skóry oraz redukcji widocznych zmarszczek.

Skład fibryny bogatopłytkowej

W składzie tej drogocennej substancji znajdują się leukocyty, płytki krwi, komórki macierzyste, aminokwasy oraz liczne witaminy i fibryna. Fibryna bogatopłytkowa tworzy w skórze trójwymiarową strukturę, która wpływa na znacznie wolniejsze uwalnianie czynników wzrostu i cytokin, przy jednoczesnym dotarciu substancji do uszkodzonych tkanek. Trójwymiarowa struktura fibryny bogatopłytkowej wpływa więc na dłuższe utrzymywanie się efektów.

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Aktywują one mezenchymalne komórki macierzyste, osteoblasty, fibroblasty, komórki śródbłonka oraz komórki naskórka, a także pobudzają syntezę kolagenu. Osocze bogatopłytkowe wprowadzone pod skórę szybko uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu. Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania.

%

NATURALNE

%

BEZPIECZNE

%

AUTOLOGICZNE

Wskazania do zabiegów

Pozytywnych skutków zabiegu fibryny bogatopłytkowej jest wiele. Do głównych wskazań do wykonania zabiegu zalicza się:

  • skórę słabo napiętą, z drobnymi zmarszczkami i oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie,
  • skórę wymagającą rewitalizacji, pozbawioną blasku,
  • chęć regeneracji kilku obszarów ciała jednocześnie, np. twarz, szyja, dekolt i dłonie,
  • łysienie androgenowe,
  • znamienne oznaki starzenia się skóry: fałdy, bruzdy, kurze łapki, zmarszczki głębokie,
  • skórę zapadniętą z ubytkami tkanek,
  • wypełnienie i regenerację blizn po trądziku.

Wykorzystaj moc autoregeneracji

Ludzki organizm posiada własny, ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych zagojenie.

Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi. Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu, wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia. Nowoczesna medycyna sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie. Dzięki umiejętnemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.

Zabiegi z fibryny bogatopłytkowej dedykowane są pacjentom:

  • poszukującym produktów naturalnych do regeneracji i odmłodzenia skóry
  • z ryzykiem wystąpienia alergii
  • z problemami typu: rozstępy, cellulite, świeże blizny
  • z problemami łysienia
  • po zabiegach laseroterapii jako naturalny „opatrunek“
both-1

Efekty zabiegu

Do głównych efektów, jakich można się spodziewać po zabiegu należą:

  • wygładzenie zmarszczek
  • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • rewitalizacja skóry, nawilżenie i odzyskanie sprężystości
  • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
  • przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
  • poprawa ukrwienia skóry
  • remodeling włókien kolagenowych

Zabiegi z użyciem PRP i I-PRF stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu).