Zaznacz stronę
laser

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe na ciało

Laser jest bardzo często wykorzystywany podczas zabiegów kosmetycznych, ponieważ jego działanie jest bardzo uniwersalne. Zabiegi laserowe pomagają walczyć z różnymi problemami oraz niedoskonałościami skórnymi. Istnieje wiele rodzajów urządzeń emitujących wiązki lasera, a ich budowa oraz parametry są dostosowane do odmiennych potrzeb i schorzeń pacjentów. Ponadto zabiegi laserowe są bezinwazyjne oraz w większości przypadków bezbolesne. Sam zabieg polega na emitowaniu przez urządzenie wiązki światła o odpowiednio dobranym natężeniu, czyli długości oraz mocy, przez określony czas na daną partię ciała. Tak emitowana wiązka lasera oddziałuje na głębokie warstwy skóry.

Wykorzystanie zabiegów laserowych

W medycynie estetycznej laser może być wykorzystany na wiele sposób. Do popularnych zabiegów laserowych należy przede wszystkim depilacja laserowa, która skutecznie oraz długotrwale usuwa niechciane owłosienie. Ponadto przy pomocy lasera można usunąć tatuaż, przebarwienia na skórze, blizny oraz rozstępy. Laser doskonale sprawdza się również do usuwania zmian skórnych, liftingu powiek, leczenia zmian naczyniowych i odmładzania skóry. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, zabieg laserowy należy powtórzyć nawet kilkukrotnie w odpowiednich odstępach czasowych.

Wskazania do zabiegów laserowych

Ze względu na uniwersalność laseroterapii, zabieg ten może być stosowany w wielu przypadkach. Do najczęstszych wskazań należą:

  • chęć trwałego pozbycia się owłosienia,
  • odmłodzenie skóry,
  • usuwanie kłopotliwych znamion oraz przebarwień na skórze,
  • zamykanie naczynek,
  • redukcja rozstępów oraz blizn,
  • leczenie trądziku,
  • usuwanie tatuaży,
  • poprawa wyglądu powiek.

 

Laserowa redukcja blizn

Zabiegi laserowe, które wykonujemy w Gabinecie Medycyny Estetycznej Porzych w Bydgoszczy pozwalają między innymi na redukcję blizn.

Laserowa redukcja blizn może być stosowana w przypadku różnych rodzajów blizn, takich jak blizny pourazowe, blizny pooperacyjne, rozstępy czy blizny potrądzikowe. Podczas zabiegu laser emituje intensywne pulsujące światło, które działa na tkankę blizny, powodując parowanie lub rozkładanie zrogowaciałej tkanki i stymulując produkcję nowego kolagenu. Cały proces pomaga wyrównać strukturę skóry i zmniejszyć widoczność blizn.

Przed przeprowadzeniem zabiegu z użyciem lasera konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z lekarzem lub specjalistą od dermatologii estetycznej. Istnieje wiele rodzajów laserów, które mogą być stosowane przy określonych schorzeniach, a dobór odpowiedniego zależy od typu i charakterystyki blizny oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Należy pamiętać, że zabiegi przy użyciu lasera wymagają kilku sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

W naszym Gabinecie bardzo często stosujemy laser frakcyjny, który jest wykorzystywany do redukcji blizn, zmarszczek i poprawy tekstury. Zabieg z jego użyciem polega na precyzyjnym nakierowywaniu mikroskopijnych wiązek laserowych na skórę, tworząc kontrolowane mikrokanaliki lub mikroobszary uszkodzeń.

Warto także dodać, że innym sposobem na pozbycie się blizn jest endermologia, która pozwala między innymi na ich spłycenie i rozjaśnienie.

Kiedy można laserowo usunąć blizny?

Blizny dla wielu osób stanowią duży dyskomfort i często wpływają na spadek samooceny i poczucia własnej atrakcyjności. Medycyna Estetyczna Porzych przychodzi z pomocą właśnie do takich osób. Warto zaznaczyć, że laserowe usuwanie blizn zależy od wielu czynników i może być przeprowadzane w różnych okresach w zależności od rodzaju i charakterystyki blizny.

Kiedy jednak można przeprowadzić zabieg z użyciem lasera?

Jest to możliwe dopiero po pełnym wygojeniu się ran. W większości przypadków to okres od trzech miesięcy do pół roku od uszkodzenia skóry. W każdym przypadku ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od dermatologii estetycznej, który oceni indywidualne warunki skóry i zaleci odpowiedni moment dla przeprowadzenia zabiegu laserowej redukcji blizn. W zależności od rodzaju i charakterystyki blizny, lekarz może również zalecić inne metody lub kombinację terapii w celu uzyskania optymalnych wyników.

1. DEPILACJA LASEROWA

2. USUWANIE TATUAŻU

3. Odmładzanie laserowe

4. LECZENIE ZMIAN NACZYNIOWYCH

5. LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ

6. LECZENIE ROZSTĘPÓW

7. USUWANIE BLIZN

8. USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

9. BEZINWAZYJNY LIFTING POWIEK