MEDYCYNA REGENERACYJNA STAWÓW
Plasmolifting
Plasmolifting jest metodą stymulacji regeneracji tkanek poprzez miejscowe podawanie własnego osocza bogatopłytkowego w postaci iniekcji. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są najczęściej stosowaną metodą w ortopedii regeneracyjnej. Procedura ta wykorzystuje płytki krwi, które są naturalnym źródłem czynników wzrostu. Osocze bogatopłytkowe podane w chore tkanki pacjenta zaczyna silnie stymulować naprawę uszkodzonych chrząstek, kości, ścięgien, mięśni, więzadeł. Stosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii pozwala leczyć liczne schorzenia oraz urazy narządu ruchu.
Fibryna
Ludzki organizm posiada własny, ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek, uruchamia naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych zagojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi. Dzięki umiejętnemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.
Komórki macierzyste
Komórki macierzyste to najbardziej pierwotne komórki, które tworzą struktury żywego organizmu. Charakteryzują je unikatowe cechy, dzięki którym rewolucjonizują współczesną medycynę. Już od kilku lat wykorzystywane są w leczeniu schorzeń układu ruchu, głównie w reumatologii i ortopedii. Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej, zawarte w stromalnej frakcji podporowo-naczyniowej, posiadają zdolność przekształcania się w wyspecjalizowane komórki rozmaitych typów, takich jak komórki tkanki kostnej, chrzęstnej, mięśniowej i tłuszczowej, tworząc wyspecjalizowane tkanki. Dzięki swoim właściwościom, podane w miejsce uszkodzonej tkanki, powodują jej rekonstrukcję.