Zaznacz stronę

Alma Harmony 
Nd:YAG

ND-YAG-glowica
harmony-xl-pro-1

Zamykanie naczynek laserem Nd:YAG

Redukcja zmian naczyniowych na nogach i twarzy

Widoczne pod skórą naczynka krwionośne, często nazywane „pajączkami”, stanowią dla wielu osób duży problem estetyczny. Pacjenci poszukują zarówno skutecznych jak i bezpiecznych zabiegów, które mogą zlikwidować te zmiany. W Gabinecie Medycyny Estetycznej Porzych jest możliwe zamykanie naczynek laserem Nd:YAG, który jest stosowana do redukcji naczynek krwionośnych na skórze, takich jak teleangiektazje, naczynka pajączkowate czy rozszerzone naczynka krwionośne. Jest to bezinwazyjna metoda, która wykorzystuje specjalny laser Nd:YAG o długości fali 1064 nm.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu zamykania naczynek

  • płytkie i głębokie zmiany naczyniowe na twarzy
  • płytkie i głębokie zmiany naczyniowe na nogach

Redukcja zmian naczyniowych na nogach i twarzy

Laser Nd:YAG o długości wiązki światła 1064nm, działając na hemoglobinę zmienia się w ciepło, które powoduje koagulację, miejscowy stan zapalny, a w konsekwencji zrośnięcie naczyń. Głowica emituje czerwoną plamkę światła, idealnie naprowadzającą lekarza na miejsce zabiegowe, co znacznie podnosi precyzję wykonywanej procedury.

Zamknięcie pojedynczych naczynek trwa od 5 do 10 min. Zamknięcie naczyń na nogach to zabieg nieco dłuższy, trwa około 30-40 minut.

Po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, stosowania leków światło uczulających oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Dzięki niezależnemu systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest komfortowy, a ryzyko poparzenia wykluczone.

ndyag
nd-yag-efekty3

Jak długo goi się twarz po zamykaniu naczynek?

Przeprowadzenie zabiegu zamykania naczynek wiąże się między innymi z koniecznością unikania słońca. Przez jaki czas należy tego przestrzegać? Promieniowania słonecznego, gorących kąpieli warto unikać do pełnego wygojenia się skóry. Należy pamiętać, że każdy Pacjent jest inny. Czas gojenia się twarzy po zamykaniu naczynek może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rozmiar i liczba leczonych naczynek, indywidualna reakcja skóry pacjenta itp. Zazwyczaj można oczekiwać, że skóra będzie się goić przez kilka dni do kilku tygodni.

Trzeba pamiętać, że indywidualne zalecenia dotyczące pooperacyjnej pielęgnacji i czasu gojenia powinny być uzgodnione z lekarzem, który przeprowadził zabieg.

Właśnie dlatego osoby korzystające z usług, które świadczymy, niezależnie od tego czy dotyczą one usuwania “pajączków” czy na przykład plastyki powiek, mogą liczyć na indywidualne wskazówki udzielane przez naszych pracowników. Zdrowie, bezpieczeństwo oraz zadowolenie Pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego skupiamy się nie tylko na najwyższym standardzie realizacji zabiegów, ale również na udzielaniu kompleksowych porad w celu osiągnięcia najlepszych efektów.