Zaznacz stronę
pq-age

Innowacyjność peelingu PQ-Age polega na tym, że zapewnia głęboką stymulację bez naruszenia powierzchni skóry właściwej. To zabieg kosmetyczny, dający efekt podobny do mezoterapii. Gładsza i młodsza skóra widoczna jest natychmiast po zabiegu. Głównymi wskazaniami są przebarwienia i blizny potrądzikowe, a także wypełnienie zmarszczek, ale można go stosować na całym ciele – spłyca nawet rozstępy!

Głównymi składnikami peelingu są cenione w dermatologii substancje, które po raz pierwszy zostały połączone w jednym zabiegu: kwas trójchlorooctowy 34% (TCA), kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10.

Kwas trójchlorooctowy widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego.

Kwas kojowy znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających. Uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry.

Nadtlenek mocznika ma właściwości silnie rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów) – stosowany jest nawet stomatologii.

Koenzym Q10 bywa nazywany eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w organizmie i ma szerokie znaczenie dla organizmu. Z wiekiem spada jego produkcja w organizmie, dlatego należy dostarczać do zewnętrznie.

W czasie jednego zabiegu peeling jest wmasowywany 4 razy, warstwowo. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu taki zabieg powtarzany jest co 10 dni około 4-5 razy.