Zaznacz stronę

Endermologia LPG Medyczna

endermo

ENDERMOLOGIA LPG® MEDYCZNA

Coraz szybsze tempo życia zmusza społeczeństwo do troski o prawidłowy stan zdrowia i szybkiej korekcji wszelkich zmian patologicznych narządu ruchu i krążenia. Urządzenie do Endermologii staje się niezbędnym narzędziem pracy nowoczesnej fizjoterapii. Zastosowanie Endermologii umożliwia przygotowanie organizmu do zabiegu chirurgicznego, ułatwia rekonwalescencję po wszelkich procedurach medycznych (np. liposukcji, mastektomii) sprzyja regeneracji tkanek po urazach (zarówno po kontuzjach, poparzeniach skóry) jak i długotrwałym unieruchomieniu. Wszechstronnie wpływa na układ krążenia, układ nerwowy, system limfatyczny oraz na cały układ narządu ruchu.

Programy terapeutyczne sprzyjają rehabilitacji poprzez:
– stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, zapobiegają zwłóknieniom i zrostom, dzięki czemu znajdują zastosowanie w terapii pourazowej i po oparzeniowej

celluM6-LPG-central-spa-troyes

Efekt dermotroficzny – techniki zabiegowe Endermoterapii wywierają bardzo korzystny wpływ na integralność tkanki łącznej, umożliwiają one wykonywanie zabiegów w trudno dostępnych obszarach bez wywoływania urazów i bólu, szybko doprowadzają do polepszenia unaczynienia i drenażu, zapobiegają i/lub redukują zwłóknienia. Techniki zabiegowe firmy LPG stymulują również wytwarzanie kolagenu i elastyny.
Zastosowanie: rehabilitacja oparzeń, zabiegi przed- i pooperacyjne, zwłóknienia, tkanka bliznowa, starzenie się skóry.

Wpływ na układ krążenia – techniki zabiegowe firmy LPG®  – Endermoterapii intensyfikują krążenie w układzie limfatycznym i krwionośnym. Umożliwiają one skuteczną redukcję obrzęków limfatycznych, szybszą, niż uzyskiwana przy pomocy manualnego drenażu limfatycznego. Ich oddziaływanie przeciwzwłóknieniowe dopełnia i pogłębia efekt nasilenia krążenia w układzie limfatycznym.
Zastosowanie: niewydolność naczyniowa, obrzęk limfatyczny/obrzęk, terapia przed- i pooperacyjna, zatrzymanie wody.

Wpływ na czynności mięśni, ścięgien i więzadeł – techniki zabiegowe LPG® efektywnie doprowadzają do mobilizacji i rozciągnięcia tkanek, co ulepsza ich czynności. Redukują one sztywność wokół stawów, skutecznie zwiększa zakres ruchów i ułatwia rehabilitację pourazową.
Zastosowanie: sztywność, skurcze i bóle mięśni, rehabilitacja ścięgien i więzadeł, napięcia.

Oddziaływanie na ból – techniki zabiegowe LPG® oddziałują w sposób kojący i rozluźniający. Polepszają one mobilność tkanek i normalizują procesy wymiany komórkowej.
Zastosowanie: fibromialgia, ból pooperacyjny.