Zaznacz stronę

Kompleksowa poprawa wyglądu może nastąpić tylko wtedy, jeżeli właściwie zadba się o całe ciało. Poza zwróceniem uwagi na twarz, dekolt czy dłonie trzeba więc także skorzystać z zabiegów umożliwiających szybkie i bezinwazyjne modelowanie sylwetki. W Bydgoszczy warto w tym celu odwiedzić Gabinet Medycyny Estetycznej Porzych, w którym przeprowadza się m.in. bezpieczne i niezwykle efektywne zabiegi HIFU przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Przekonaj się, na czym polega ta procedura i sprawdź, co można dzięki niej osiągnąć.

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) polega na wykorzystywaniu ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości, które wnikają w ciało i są koncentrowane na wybranym miejscu, gdzie znajduje się większa ilość tkanki tłuszczowej. Wywoływane przez falę dźwiękową oddziaływania doprowadzają do szybkiego przemieszczania się poszczególnych komórek, co generuje tarcie skutkujące punktowym wzrostem temperatury. Proces ten wywołuje koagulację tkanki. Fale powodują też powstawanie wewnątrz komórek pary wodnej, która wywołuje ich niszczenie z uwagi na znaczny wzrost ciśnienia. Efektem zabiegu HIFU jest także zintensyfikowanie syntezy elastyny i produkcji włókien kolagenowych, co wpływa na stan napięcia skóry.

Jakie są największe zalety zabiegu HIFU?

Zabieg HIFU to procedura bezinwazyjna, dająca jednak efekty, które można porównać z tradycyjną interwencją chirurgiczną. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z długotrwałym gojeniem, dyskomfortem czy specjalnym przygotowaniem. Co ważne, HIFU to nie tylko metoda na szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej z twarzy, szyi, talii, brzucha, pośladków, ud czy ramion, ale także sposób na poprawę wyglądu skóry i opóźnienie efektów starzenia. Za sprawą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości można poradzić sobie m.in. z kurzymi łapkami, zmarszczkami palacza i opadającymi policzkami. Zabieg będzie też pomocny przy rozstępach.