Zaznacz stronę

Zdrowa, gładka i jędrna skóra ma duże znaczenie dla atrakcyjnego wyglądu i zachowania dobrego samopoczucia. Niestety wraz z upływem czasu wskutek stresu oraz naturalnych procesów starzenia traci ona swoje właściwości, stając się o wiele mniej elastyczna. W połączeniu ze stale funkcjonującą mimiką twarzy prowadzi to w efekcie do pogorszenia się kondycji skóry. Medycyna estetyczna oferuje jednak wiele sprawdzających się metod niwelowania zmarszczek. W Bydgoszczy można zdecydować się na skorzystanie z zabiegów oferowanych przez Gabinet Medycyny Estetycznej Porzych. Przekonajmy się, jakie możliwości wchodzą w grę i sprawdźmy, kiedy warto je zastosować.

W jaki sposób można przeciwdziałać efektom starzenia?

Istnieje wiele zabiegów, które pozwalają na przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek i ich niwelowanie. Do popularniejszych należy stosowanie toksyny botulinowej, którą wstrzykuje się w celu częściowego porażenia mięśni twarzy i powstrzymaniu tworzenia się zmarszczek. Do pozbywania się widocznych już śladów osłabienia skóry powszechnie korzysta się z kwasu hialuronowego, który po wstrzyknięciu działa jak rodzaj wypełniacza, uzupełniającego ubytki kolagenu i elastyny, prowadząc do wygładzenia zmarszczek. Alternatywą mogą też być m.in. zabiegi mezoterapii mikroigłowej związane z podawaniem rozmaitych preparatów podnoszących ukrwienie i natlenienie oraz wspomagających syntezę kolagenu i elastyny. Opcją może być również np. podanie osocza bogatopłytkowego.

Kiedy zdecydować się na niwelowanie zmarszczek?

Przeciwdziałanie tworzeniu się zmarszczek warto zacząć możliwie wcześnie, ponieważ pozwala to na utrzymanie doskonałej kondycji skóry na znacznie dłużej. Wybór optymalnej metody należy przedyskutować ze specjalistą z obszaru medycyny estetycznej, gdyż każdy z zabiegów ma swoją specyfikę i może okazać się skuteczniejszy w konkretnym przypadku. Ważna będzie też zwykle możliwa do osiągnięcia trwałość uzyskanego rezultatu i ilość niezbędnych przy danej metodzie powtórzeń.