Zaznacz stronę

Wykorzystując energię światła lasera, można skutecznie i bezpiecznie rozwiązać wiele problemów zdrowotnych oraz estetycznych.

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia to metoda leczenia oparta na wykorzystaniu energii światła lasera. Laser emituje promieniowanie o określonej długości fali, które wnika w tkankę organizmu i oddziałuje na nią na różnych poziomach. W zależności od rodzaju lasera i parametrów zabiegu, energia ta może być wykorzystana do stymulacji procesów regeneracyjnych, przeciwbólowych, przeciwzapalnych lub koagulacji naczyń krwionośnych. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera, terapia jest nieinwazyjna i niemal bezbolesna, a efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach.

Jak wykorzystywana jest laseroterapia?

Laseroterapia znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny oraz kosmetologii. W ortopedii i rehabilitacji zabiegi laserowe w Bydgoszczy stosuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, złamań czy zmniejszenia bólu stawów. W dermatologii laseroterapia pomaga w leczeniu trądziku, blizn, przebarwień czy usuwaniu tatuaży. W medycynie estetycznej wykorzystuje się lasery do redukcji zmarszczek, cellulitu, depilacji czy modelowania sylwetki. Laseroterapia jest także stosowana w stomatologii, okulistyce czy onkologii.

Jakie korzyści daje laseroterapia?

Jest to metoda o szerokim spektrum zastosowań, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Korzyści związane z zabiegami laserowymi w Gabinecie Medycyny Estetycznej Porzych są liczne i zależą od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.
Najbardziej popularne to fotoodmładzanie, niwelowanie blizn i rozstępów, depilacja, zamykanie naczyń lub usuwanie tatuaży.
Warto także zaznaczyć, że laseroterapia jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna, która minimalizuje ryzyko powikłań oraz skraca czas rekonwalescencji. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera, terapia pozwala na osiągnięcie szybkich i trwałych efektów w różnych dziedzinach medycyny. Laseroterapia jest także mało bolesna, a w przypadku wielu zabiegów nie wymaga stosowania znieczulenia.