Zaznacz stronę

Medycyna estetyczna to wszechstronna i niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która jest w stanie pomóc pacjentom nie tylko poprawić wygląd skóry, ale także pozbyć się przewlekłych dolegliwości zdrowotnych. Różnorodność zabiegów ułatwia dopasowanie konkretnego leczenia dla danego pacjenta, które wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, ale także poprawę samopoczucia. W tym artykule przedstawimy, kto i kiedy może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Czy medycyna estetyczna jest dla każdego?

Zdecydowanie tak. Praktycznie każda osoba – zarówno młoda, jak i w dojrzałym wieku, może cieszyć się korzyściami, jakie przynoszą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Niezależnie od tego, czy boryka się z problemem trądziku, rozszerzonych naczynek, starzenia skóry czy np. utraty włosów. By zabieg był zarówno skuteczny, jak i bezpieczny należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania (które są inne w przypadku każdego zabiegu). Warto także pamiętać, że ograniczeniem do wykonania niektórych zabiegów może być pora roku – dlatego zabiegi laserowe czy np. niektóre rodzaje bardziej inwazyjnych peelingów przeprowadza się tylko w okresie jesienno-zimowym.

Oferta zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo zróżnicowana i pozwala na dopasowanie odpowiedniego leczenia dla każdego pacjenta. Osoby borykające się z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami zanikowymi mogą skorzystać z zabiegów laserowych oraz peelingów medycznych. Przy widocznych oznakach starzenia skóry – takich jak zmarszczki, utrata jędrności i gęstości skóry warto przeprowadzić zabiegi, które całościowo poprawiają jej stan – jak liftingujący zabieg Nucleofill czy mezoterapia igłowa.

W przypadku widocznych zmarszczek i bruzd najlepiej sprawdzi się botoks czy kwas hialuronowy. Medycyna estetyczna to także szereg zabiegów, które nie tylko poprawiają wygląd skóry twarzy, ale także ciała bądź pomagają wyeliminować przewlekłe bóle głowy. Dlatego przyniosą korzyści także tym pacjentom, którzy borykają się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitem, rozstępami czy chronicznymi migrenami.