Zaznacz stronę

Lato to wyjątkowy okres w roku. Każdy z nas lubi korzystać z pięknej pogody i spędzać czas na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie szczególnie ważna jest pielęgnacja skóry, ponieważ twarz narażona jest na działanie promieni słonecznych, a nierzadko również suchego powietrza czy słonej wody. Jak można samodzielnie zadbać o skórę w lecie i jakie zabiegi można wykonywać w tym czasie?

Jak samodzielnie dbać o skórę latem?

O skórę można dbać, nie tylko korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, ale również stosując odpowiednią pielęgnację i przestrzegając kilku zasad. Jedną z najważniejszych kwestii w okresie letnim jest ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Należy to zrobić poprzez stosowanie filtrów mineralnych, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Niemniej istotne jest prawidłowe nawilżenie.

Warto sięgać po produkty, które bazują na składnikach zatrzymujących wodę, na przykład  kwas hialuronowy, fosfolipidy, kolagen czy elastyna. Kolejną kwestią jest regularność. Panie często zapominają o porannej czy wieczornej pielęgnacji podczas wakacyjnych wyjazdów, co jest błędem, ponieważ zaniedbanie w oczyszczaniu czy nawilżaniu skóry przekłada się na jej stan.

Czy w okresie letnim można wykonywać zabiegi?

Wiele osób uważa, że najlepszym czasem na przeprowadzanie zabiegów na twarz jest początek jesieni. Takie podejście jest jednak błędne, wystarczy skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który dobierze zabiegi do konkretnej pory roku i potrzeb skóry. Co do zasady w lecie można wykonywać właściwie wszystkie zabiegi oprócz tych z wykorzystaniem lasera.

Mowa tutaj na przykład o zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Geneo, który skutecznie złuszcza zewnętrzną warstwę skóry, wchłania składniki, które ją rewitalizują, a do tego dotlenia skórę od wewnątrz. Warto wiedzieć, że latem można bezpiecznie wykonywać zabiegi kwasem hialuronowym, mezoterapię oraz coraz popularniejszy botoks. Zaletą wspomnianej mezoterapii oprócz tego, że jest zabiegiem  przeciwstarzeniowym, jest również fakt, że skutecznie pobudza skórę, metabolizm komórkowy, procesy regeneracyjne czy mikrokrążenie.