Zaznacz stronę

Pozbywanie się zbędnego owłosienia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, który korzystnie wpływa na wygląd, łatwość utrzymania higieny oraz samopoczucie. Stosowane zwykle metody „domowe”, polegające na używaniu kremów rozpuszczających włosy lub depilatorów mechanicznych, które wyrywają je z mieszków włosowych, są jednak nietrwałe, a ich efekty utrzymują się dość krótko. Lepszym sposobem okaże się depilacja laserowa, która jest wykonywana przez gabinety zajmujące się medycyną estetyczną, w tym także rozmaitymi technikami modelowania sylwetki. W Bydgoszczy ofertę taką przedstawia gabinet Medycyny Estetycznej Porzych. Przekonajmy się, czym jest depilacja laserowa i zobaczmy, jak się do niej przygotować.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa określana także epilacją polega na zastosowaniu skoncentrowanego strumienia światła, które trafiając do całego włosa, powoduje jego zniszczenie oraz uszkodzenie cebulki i mieszka włosowego. Cała procedura wymaga zwykle przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu.

Co jest ważne przed zabiegiem depilacji laserowej?

Przygotowując się do depilacji laserowej, należy pamiętać, by powstrzymać się przed stosowaniem metod depilacji mechanicznej, ponieważ wyrywanie włosków uniemożliwi zlokalizowanie mieszka włosowego i jego zniszczenie w czasie zabiegu. Ważne będzie także unikanie opalania się, ponieważ procedura jest skuteczniejsza, gdy różnica barwy między włosami a skórą będzie większa, a ponadto pozwala to na przeciwdziałania ewentualnym podrażnieniom. Liczy się nieprzyjmowanie preparatów światłouczulających oraz niestosowanie na skórze kosmetyków. Wśród zaleceń znajduje się też ogolenie ciała w miejscach, które mają być depilowane zwykłą maszynką, pamiętając o tym, by nie spowodować skaleczeń.