Zaznacz stronę

Obecnie coraz więcej zarówno młodych, jak i dojrzałych kobiet boryka się z problemem cellulitu. To schorzenie przejawia się występowaniem nieestetycznych zgrubień w okolicach pośladków, ud oraz bioder, które mogą stać się powodem poważnych kompleksów. Przyczyn powstawania tak zwanej „pomarańczowej skórki” może być wiele. Najczęściej jest to związane z niewłaściwą dietą, jedzeniem słodyczy oraz produktów z dużą zawartością soli, brakiem aktywności fizycznej, zbyt wysokim poziomem estrogenów, predyspozycjami genetycznymi, okresem ciąży, menopauzy czy nieprawidłowym krążeniem. Niestety cellulit może się pogłębiać z czasem, dlatego warto zareagować możliwie jak najszybciej – gdy tylko pojawią się pierwsze objawy. Pomocne może okazać się systematyczne stosowanie pielęgnacji o działaniu antycellulitowym, jednak najlepsze efekty w walce z cellulitem uzyskamy, stosując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest endermologia.

Na czym polega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego sprzętu i polega na zasysaniu oraz masowaniu skóry pod ciśnieniem. Jest to procedura, z której może skorzystać każdy – zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Tego typu zabiegi są bezpieczne, bezinwazyjne i nie mają skutków ubocznych. Najlepsze efekty uzyskamy, przeprowadzając całą serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Endermologia przynosi szybkie i widoczne rezultaty w przypadku skóry z cellulitem, ponieważ wpływa na usunięcie nagromadzonych komórek tłuszczowych oraz pomaga pozbyć się obrzęków oraz toksyn. W rezultacie skóra staje się gładsza, a cellulit zredukowany.

Zabiegi endermologii sprawdzą się nie tylko w przypadku problemów z tak zwaną „pomarańczową skórką”. Są polecane także w celu modelowania sylwetki, ponieważ mają działanie wyszczuplające. Co więcej – poprawiają również gęstość i elastyczność skóry, dzięki czemu staje się bardziej jędrna i napięta. Systematyczne korzystanie z tego typu zabiegów pozwoli również odmłodzić skórę, rozświetlić ją oraz wpłynie na poprawę kolorytu. Zabiegi endermologii pozwolą także zredukować widoczność blizn oraz rozstępów.