Zaznacz stronę

HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) to zabieg mający na celu poprawę wyglądu skóry twarzy i redukcję objawów starzenia się.

Czym jest HIFU?

HIFU to technika wykorzystująca ultradźwięki o wysokiej intensywności, które są skoncentrowane na określonym obszarze skóry i tkanki podskórnej. Główne celem HIFU jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które są dwoma głównymi składnikami odpowiedzialnymi za elastyczność i jędrność skóry. W trakcie zabiegu HIFU urządzenie generuje ultradźwięki, które przenikają przez powierzchniową warstwę skóry, docierając do głębszych warstw, gdzie odbywa się proces regeneracji tkanek.

Jakie są zalety HIFU?

Zabieg HIFU ma wiele zalet, które przyciągają pacjentów zainteresowanych poprawą wyglądu skóry twarzy i ciała.

Oto niektóre z nich:

  1. Bezchirurgiczny: HIFU jest nieinwazyjnym zabiegiem, co oznacza, że nie wymaga cięcia ani szwów, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych zabiegów chirurgii plastycznej, takich jak facelift.
  2. Brak okresu rekonwalescencji: Po zabiegu HIFU większość pacjentów może wrócić do normalnych aktywności niemal natychmiast.
  3. Stymulacja produkcji kolagenu: HIFU działa na zasadzie stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Efekty są naturalne i stopniowe.
  4. Długotrwałe efekty: Po zabiegu HIFU można oczekiwać trwałych efektów. Poprawa wyglądu skóry może być widoczna po kilku miesiącach od zabiegu i utrzymywać się przez okres kilku lat, choć to może się różnić w zależności od indywidualnych czynników.
  5. Możliwość dostosowania: Zabieg HIFU może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, co pozwala osiągnąć pożądane rezultaty.
  6. Wielofunkcyjność: HIFU może być stosowany nie tylko na twarz, ale również na inne obszary ciała, takie jak szyja, dekolt, brzuch, ramiona i nogi, w zależności od potrzeb pacjenta.

Warto jednak pamiętać, że wyniki zabiegu HIFU mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, a przed przystąpieniem do zabiegu zawsze zaleca się konsultację z naszym doświadczonym specjalistą w Gabinecie Medycyny Estetycznej Porzych w Bydgoszczy, aby omówić potencjalne korzyści i ewentualne przeciwwskazania.