Zaznacz stronę

Z roku na rok zabiegi medycyny estetycznej coraz bardziej zyskują na popularności. Oferta zabiegów odmładzających i upiększających jest coraz szersza. Jedną z usług, na które coraz więcej Pań zwraca uwagę, jest zabieg nićmi liftingującymi. W dzisiejszym wpisie nieco o nim opowiemy. Na czym polega, jakie efekty można dzięki niemu otrzymać i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym właściwie jest zabieg nićmi liftingującymi?

Panie, które odwiedzają nasz gabinet medycyny estetycznej w Bydgoszczy, często decydują się na zabieg depilacji laserowej, liposukcję czy zabiegi na cellulit. Możemy jednak wyróżnić też zabiegi, które są mniej znane. Zaliczamy do nich między innymi omawiany zabieg nićmi liftingującymi, o którym wiele Pań jeszcze nie słyszało. To świetna alternatywa dla operacyjnego liftingu, ponieważ pozwala na efektywne wymodelowanie twarzy albo wybranych części ciała, na przykład wewnętrznej części ud, piersi czy ramion. Do zalet takiego zabiegu możemy zaliczyć przede wszystkim:

  • uzyskanie satysfakcjonującego efektu bez użycia skalpela,
  • bezpieczeństwo,
  • brak blizn po zabiegu,
  • niewidoczność i niewyczuwalność nici,
  • możliwość powtarzania zabiegu
  • skuteczne zniwelowanie efektu opadającej skóry,
  • pobudzenie skóry do regeneracji.

Jak przebiega zabieg?

Panie, które zastanawiają się nad zabiegiem modelowania sylwetki za pomocą nici liftingujących, powinny zapoznać się z przebiegiem zabiegu. Pierwszym krokiem jest podanie miejscowego znieczulenia w formie kremu albo zastrzyku. Jeśli zaś chodzi o sam zabieg, to polega on na wprowadzeniu pod skórę cienkich igieł, wokół których są owinięte pojedyncze nici. Nici pozostają pod skórą Pacjenta i mogą być wbijane równolegle albo prostopadle do siebie. Ich liczba jest uzależniona od konkretnych potrzeb.

Zabieg zwykle trwa około 30 minut, a jego efektem jest zapewnienie pewnego rodzaju „rusztowania” dla skóry, która ma skłonność do opadania z uwagi na wiek. Efekty są widoczne niemal od razu, a do tego utrzymują się przez około dwa lata. Warto również wspomnieć, że wizyta w gabinecie medycyny rozpoczyna się od wywiadu, który ma wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zaliczamy do nich między innymi nowotwory, choroby autoimmunologiczne, ciążę czy uczulenie na składniki, z których produkowane są nici.