Zaznacz stronę

Czy zauważyłeś, że twoje powieki zaczynają opadać, a spojrzenie staje się mniej wyraziste? Jeśli tak, to warto rozważyć blefaroplastykę – zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu powiek – zarówno tych górnych, jak i dolnych.

Blefaroplastyka – na czym polega zabieg?

Blefaroplastyka, zwana także plastyką powiek, to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu i mięśni z powiek górnych i dolnych. Zabieg ten jest wykonywany zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych – może pomóc w poprawie widzenia u osób, u których opadające powieki utrudniają prawidłowe funkcjonowanie. Blefaroplastyka przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa zwykle od godziny do 2 godzin, a czas rekonwalescencji wynosi około 2 tygodni – w zależności od indywidulanych potrzeb pacjenta.

Efekty blefaroplastyki – młodsze i bardziej wyraziste spojrzenie

Głównym celem blefaroplastyki jest poprawa wyglądu powiek oraz przywrócenie młodszego, bardziej wyrazistego i wypoczętego spojrzenia. Usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu sprawia, że powieki stają się bardziej napięte, a oczy – większe i bardziej otwarte. Ponadto, zabieg może pomóc w redukcji zmarszczek wokół oczu oraz worków pod oczami, co dodatkowo wpływa na odmładzający efekt.
Warto dodać, że blefaroplastyka może być łączona z innymi zabiegami estetycznymi, takimi jak lifting twarzy czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Komu zalecana jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka jest zalecana osobom, które zauważyły opadanie powiek oraz utratę jędrności skóry wokół oczu. Zabieg ten jest szczególnie polecany pacjentom powyżej 40. roku życia, gdyż to właśnie w tym wieku zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry.
Przed podjęciem decyzji o zabiegu blefaroplastyki zalecamy skonsultować się z doświadczonym lekarzem w naszym Gabinecie Medycyny Estetycznej Porzych w Bydgoszczy. Specjalista oceni sytuację pacjenta, omówi oczekiwania i potencjalne wyniki zabiegu oraz przeprowadzi odpowiednie badania.